phonelink_ring tel. 86 216 24 76
Czynne: Pon. - Pt. 7.30 - 15.30
settings_brightness
Wielkość tekstu:
 • a
 • a
 • a
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności
Wyszukuj

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości 11.11.2017 r.

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się od piątej edycji konkursu - „Powiatowy Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Drozdowie. Udział w nim wzięli nie tylko uczniowie z terenu naszej gminy, ale z całego powiatu łomżyńskiego. Natomiast chór „Szkolne Słowiki” ze Szkoły Podstawowej w Jeziorku, pod opieką Pani Dyrektor Beaty Sejnowskiej - Runo przygotował - 15 patriotyczne spotkanie pokoleń w Jeziorku. Wydarzenie to wpisało się na stałe do kalendarza ważnych uroczystości patriotycznych.

W dniu 11 listopada 2017 r. odbyły się główne obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w których uczestniczyli mieszkańcy, przedstawiciele samorządu i lokalnych stowarzyszeń, a także uczniowie i nauczyciele gminnych szkół. Uroczystości uświetniły poczty sztandarowe jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Piątnica oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy i Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy. O godzinie 10.00 w kościele parafialnym w Piątnicy Poduchownej została odprawiona Msza Św. w intencji Ojczyzny. Następnie rozpoczęły się uroczystości przed pomnikiem Żołnierzy 33 Pułku Piechoty w Piątnicy. W trakcie uroczystości Wójt Gminy Piątnica – Krzysztof Ryszard Kozicki, odczytał list Ministra Jarosława Zielińskiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Następnie odbyła się krótka uroczystość artystyczna przygotowana przez młodzież z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Piątnicy. Na zakończenie uroczystości kolejne delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze, oddając cześć wszystkim walczącym o Niepodległą Polskę.

Ostatnim punktem obchodów Święta Narodowego w naszej gminie był III Rodzinny Turniej Strzelecki „10 Strzałów Ku Chwale Ojczyzny”. Organizatorami tego sportowego wydarzenia byli: Wójt Gminy Piątnica oraz Klub Strzelecki Sagittarius. W radosnej atmosferze sportowej rywalizacji, przy ciepłym posiłku przygotowanym przez Spółdzielnię Socjalną ,,Poezja Smaków’’ całe rodziny spędziły świąteczne popołudnie. Na terenie Fortu III w Piątnicy stanął mobilny punkt poboru krwi, gdzie prowadzona była zbiórka.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w organizacji wydarzeń patriotycznych w naszej Gminie, a w szczególności młodzieży, która w tak piękny sposób zamanifestowała patriotyzm i miłość do Ojczyzny.

Wójt Gminy Piątnica złożył również kwiaty przed tablicą upamiętniającą Romana Dmowskiego w Muzeum Przyrody w Drozdowie.

Fundusze Europejskie

 • ugpiatnica@gminapiatnica.pl
 • 86 216 24 76
 • 86 218 24 56

  • Numer konta do wpłat:
  • Hexa Bank Spółdzielczy
   68 8762 0009 0000 1270 2000 0020