phonelink_ring tel. 86 216 24 76
Czynne: Pon. - Pt. 7.30 - 15.30
settings_brightness
Wielkość tekstu:
 • a
 • a
 • a
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności
Wyszukuj

VII Wystawa Koni Zimnokrwistych Premiowanie Źrebiąt

W niedzielę, 1 lipca 2018 r.  miłośnicy koni mieli okazję podziwiać konie ras zimnokrwistych klacze i urocze maluchy zaprezentowane podczas VII Wystawy Koni Zimnokrwistych połączonej z premiowaniem źrebiąt. W organizację zaangażowało się Terenowe Koło Hodowców Koni w Łomży, Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku i Wójt Gminy Piątnica, Stadnina Koni ,,Forteca’’.  Hodowcy z powiatu łomżyńskiego i kolneńskiego wystawili około 20 źrebiąt pod matkami.  Wystawa odegrała ważną rolę edukacyjną. Prowadzący wystawę zadbali o przekazywanie widowni informacji o pokazywanych koniach i ogólnych wiadomości o koniach zimnokrwistych hodowanych w naszym regionie. Jest to szczególnie cenne, gdyż koń przestał być zwierzęciem na co dzień towarzyszącym większości ludzi, pełniąc rolę wierzchowca czy towarzysza w pracach gospodarskich. Przewodniczący komisji z ramienia PZHK wyjaśnił publiczności zasady oceniania klaczy, kryteria, które zadecydowały, że właśnie wyróżnione zwierzęta zasłużyły na nadane im tytuły. To znakomity pomysł, by pogłębiać wiedzę nie tylko hodowców, lecz także zwykłych miłośników koni niezorientowanych w niuansach oceny źrebiąt i klaczy. Wystawa cieszyła się ogromną popularnością, zjawiły się na niej tłumy ludzi, ciekawych widoku koni pięknie przygotowanych do występu, żądnych przejażdżek bryczką i wierzchem.

Oceny koni dokonali Wiesław Niewiński- Główny Specjalista Wojewódzkiego Związku Koni w Białymstoku, Bogdan Daciuk-Hodowca oraz Dominik Rutkowski –Młodszy Specjalista Wojewódzkiego Związku Koni w Białymstoku.

W śród źrebiąt najwyżej została oceniona klaczka SARSA, której właścicielem jest Pan Komorowski Krzysztof (Gmina Piątnica), na drugim miejsc uplasował się TAJFUN, którego właścicielem jest Pan Rogalski Jarosław (Gmina Wizna) na trzecim miejscu znalazł  się ogier ZEFIR, którego właścicielem jest Góralczyk Krzysztof( Gmina Mały Płock)

Fundusze Europejskie

 • ugpiatnica@gminapiatnica.pl
 • 86 216 24 76
 • 86 218 24 56

  • Numer konta do wpłat:
  • Hexa Bank Spółdzielczy
   68 8762 0009 0000 1270 2000 0020