phonelink_ring tel. 86 216 24 76
Czynne: Pon. - Pt. 7.30 - 15.30
settings_brightness
Wielkość tekstu:
 • a
 • a
 • a
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności
Wyszukuj

IV Bieg o Puchar Wójta Gminy Piątnica „Bieg Pamięci Września”

W słoneczne sobotnie popołudnie 15 września 2017 r. odbył się IV Bieg o Puchar Wójta Gminy Piątnica „Bieg Pamięci Września”. Organizatorami tego sportowego wydarzenia byli: Wójt Gminy Piątnica Krzysztof R. Kozicki, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Piątnicy oraz seniorzy z Dziennego Domu Senior-WIGOR z Górki-Sypniewo.

Już o godziny 12.00 rozpoczął się ruch na placu przy Forcie III w Piątnicy. Otwarcia biegu około godziny 13.00 dokonali Wójt Gminy Piątnica Krzysztof R. Kozicki oraz Edyta Brzozowska –kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy. GOK  w Piątnicy świętował razem z nami zakończenie swojego projektu ,,Podwórko Reaktywacja’’.  Jako pierwsi wystartowali najmłodsi biegacze, którzy mieli do pokonania odcinek 200 m. Mogli jednak liczyć na wsparcie rodziców, którzy biegli razem ze swoimi pociechami. Następnie wystartowali biegacze ze szkół podstawowych dziewczęta, a później chłopcy. Ta grupa wiekowa biegła na odcinku 500 m. W biegu głównym - „Bieg Open”, na dystansie
3 km, rywalizowała młodzież oraz osoby powyżej 16 roku życia. Cieszy nas bardzo,
że w IV  Biegu o Puchar Wójta Gminy Piątnica „Bieg Pamięci Września” udział wzięło ponad 300 uczestników, którzy mogli liczyć na doping całych rodzin. Na zakończenie zmagań sportowych z rąk: Wójta Gminy Krzysztofa R. Kozickiego, wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, a trzech najlepszych zawodników w każdej grupie wiekowej - statuetki.

Na Forcie III w Piątnicy czekało wiele atrakcji. Ci, którzy przyszli na nasz bieg mogli bezpłatnie skosztować domowych potraw przygotowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Piątnica oraz pysznych ciast upieczonych przez seniorów z Dziennego Domu Senior-WIGOR z Górki-Sypniewo. Po sportowych zmaganiach dzieci mogła pomalować sobie twarz czy poskakać na dmuchańcach.

Organizacja imprezy wymagała wielu przygotowań i zaangażowania osób z różnych środowisk. Dziś jesteśmy pewni, że było warto. Przekonaliśmy się po raz kolejny, że mieszkańcy naszej gminy z przyjemnością biorą udział w imprezach sportowych i chętnie się integrują. Szczególne podziękowania kierujemy do osób, które włączyły się w przygotowanie biegów. Dziękujemy również uczestnikom zarówno z terenu naszej gminy, jak i z poza niej, za tak liczne przybycie.

Fundusze Europejskie

 • ugpiatnica@gminapiatnica.pl
 • 86 216 24 76
 • 86 218 24 56

  • Numer konta do wpłat:
  • Hexa Bank Spółdzielczy
   68 8762 0009 0000 1270 2000 0020