phonelink_ring tel. 86 216 24 76
Czynne: Pon. - Pt. 7.30 - 15.30
settings_brightness
Wielkość tekstu:
 • a
 • a
 • a
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności
Wyszukuj

Dni Świąteczne w Gminie Piątnica

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…


    Dnia 15.12.2018 w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie opłatkowe seniorów, emerytów, osób samotnych i podopiecznych Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD. Tradycyjnie na wigilijnym spotkaniu, był opłatek, zastawiony stół, były życzenia, kolędy, zaproszeni goście, Św. Mikołaj z prezentami i Śnieżynkami! Aby otrzymać podarunek, trzeba było wykazać się znajomością „świątecznego repertuaru” i zaprezentować go przed zebranymi gośćmi. Tu, wszyscy obdarowani poradzili sobie śpiewająco.

     Natomiast społeczność szkolna  Zespołu szkolno-przedszkolnego w Piątnicy, Szkoła Podstawowa w Dobrzyjałowie, Drozdowie, Jeziorku, Kisielnicy, Olszynach i Rakowo-Boginiach dnia 20 i 21.12.2018  występami jasełek wprowadziła gminę w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
Występy w wykonaniu uczniów wprawił zaproszonych gości w prawdziwie świąteczny nastrój i uświadomiły, dlaczego co roku, z niecierpliwością czekamy właśnie na te święta. Wszyscy zgromadzeni, wzrokiem i duchem przenieśli się do domku w Nazarecie, gdzie Anioł Gabriel zwiastował Maryi, że zostanie Matką Zbawiciela. Następnie gwiazda betlejemska poprowadziła wraz z pasterzami aż do Betlejem, gdzie w Nowonarodzonym Dzieciątku objawiła się Miłość. Trzej Królowie złożyli w naszym imieniu dary: złoto, kadzidło i mirrę. W stajence nie zabrakło również dzieci, które zapewniły Jezusa o szczerej dziecięcej miłości. Każda scena była wzbogacona o śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu scholii i ogniska misyjnego.

Po zakończeniu jasełek przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia bożonarodzeniowe dla dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. Życzyli - wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań oraz pokoju, Bożej Radości i Miłości, a także by nadchodzący nowy rok przyniósł jak najwięcej łask Bożych, obdarowując pomyślnością i szczęściem.

   Wójt Artur Wierzbowski pogratulował pięknych występów i złożył bardzo ciepłe i z serca płynące życzenia wszystkim obecnym oraz ich najbliższym rodzicom i rodzinom.
Niech ten dzień życzliwości i radości będzie kontynuacją naszej dobroci, życzliwości i miłości w codzienności.

Fundusze Europejskie

 • ugpiatnica@gminapiatnica.pl
 • 86 216 24 76
 • 86 218 24 56

  • Numer konta do wpłat:
  • Hexa Bank Spółdzielczy
   68 8762 0009 0000 1270 2000 0020