phonelink_ring tel. 86 216 24 76
Czynne: Pon. - Pt. 7.30 - 15.30
settings_brightness
Wielkość tekstu:
 • a
 • a
 • a
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności
Wyszukuj

Usuwanie szkód nawałnicy w Gminie Piątnica

W związku z nawałnicą, która przeszła przez teren Gminy Piątnica powołano sztab kryzysowy. Prace sztabu zaczęły się już w dniu nawałnicy i nadal trwają. Dotknięte kataklizmem zostały miejscowości: Drozdowo, Rakowo Czachy, Rakowo-Boginie, Krzewo i Kosaki.

Wójt Artur Wierzbowski wraz ze strażakami i mieszkańcami do późnych godzin nocnych ratowali ich dobytki. Sztab kryzysowy szacuje szkody powstałe w wyniku nawałnicy. Z ramienia Urzędu Gminy równoległe działania prowadził Ośrodek Pomocy Społecznej w Piątnicy.

- Pracownicy socjalni, w związku z silnymi ulewami odwiedzili mieszkańców wszystkich wsi dotkniętych kataklizmem. We współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną oraz mieszkańcami wyżej wymienionych wsi ustalono, że w wyniku ulewy zalane zostały piwnice kilku domów mieszkalnych i wjazdy do posesji. Mieszkańcy zostali poinformowani o możliwości skorzystania z pomocy tutejszego Ośrodka, na zasadach określonych w ustawie o pomocy społecznej.- podsumowuje kierownik OPS Piątnica.

-  Pragnę bardzo serdecznie podziękować przede wszystkim jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w dniu nawałnicy bezinteresownie nieśli pomoc mieszkańcom naszej Gminy. Poszkodowani właściciele gospodarstw, których dotknęła klęska żywiołowa mogą liczyć na naszą pomoc. Szybko reagujemy na potrzeby i dokonamy wszelkich starań, aby wspólnie usunąć skutki kataklizmu – podsumował Artur Wierzbowski Wójt Gminy Piątnica.

Informujemy, że Urząd Gminy przyjmuje wnioski o oszacowanie szkód w uprawach rolnych wynikłych z przymrozków wiosennych oraz nawalnego deszczu

Szczegółowe informacje: http://gminapiatnica.pl/index.php?wiad=477

Fundusze Europejskie

 • ugpiatnica@gminapiatnica.pl
 • 86 216 24 76
 • 86 218 24 56

  • Numer konta do wpłat:
  • Hexa Bank Spółdzielczy
   68 8762 0009 0000 1270 2000 0020