phonelink_ring tel. 86 216 24 76
Czynne: Pon. - Pt. 7.30 - 15.30
settings_brightness
Wielkość tekstu:
 • a
 • a
 • a
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności
Wyszukuj

Obóz dla sportowców z Gminy Piątnica

W terminie od 12 do 14 czerwca 2019 roku, Gminny Szkolny Związek Sportowy w Piątnicy zorganizował obóz dla sportowców z Gminy Piątnica. Miejscowością, w której sportowcy spędzali czas były Krzyże k/Rucianego Nida. W obozie wzięło udział łącznie 45 osób – 41 uczniów ze wszystkich szkół z terenu Gminy Piątnica i 4 opiekunów. Uczniowie byli wybrani przez swych nauczycieli za osiągnięte wyniki sportowe, pracowitość bądź zaangażowanie w pracę na rzecz sportu. Jego organizacja nie byłaby możliwa bez dofinansowania ze strony Wójta Gminy Piątnica Artura Wierzbowskiego (w ramach projektu „Profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych, narkomanii oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie”).

Od samego początku towarzyszyła nam piękna pogoda i dzięki temu można było zrealizować zaplanowane atrakcje. Obóz miał charakter rekreacyjno - wypoczynkowy, a sportowcy wypoczywają aktywnie. Opiekunowie/wychowawcy przygotowali szereg atrakcji tj. rozgrywki sportowe w siatkówkę, ringo, piłkę nożną, „flagi”. Instruktorka tańca z pałeczkami (Pound) zaprezentowała walory tego tańca oraz zachęciła do wspólnej zabawy. Jedną z atrakcji pobytu w Krzyżach był spływ rzeką Krutynią. Dla sporej grupy obozowiczów było to pierwsze zetknięcie z taką formą aktywności. Sporo się działo podczas płynięcia kajakami. Niektórzy wpływali w trzcinę, a inni w zwierzęta hodowlane, które poiły się przy brzegu, ale ostatecznie wszyscy dopłynęli do celu i każdy był zadowolony. Przy wysokich temperaturach powietrza jakie nam towarzyszyły, schłodzenie się w basenie było idealnym rozwiązaniem. Sportowcy bardzo chętnie korzystali z basenu, który był tuż przy ich domkach. Tam można było pływać, nurkować, grać w piłkę bądź pływać pontonem.

Nawet deszcz nie przeszkodził w dobrej zabawie. Wykorzystując bazę ośrodka w którym mieszkaliśmy, zabawa przeniosła się do przestronnej sali kominkowej, gdzie gra Activity mocno rozruszała nie tylko nasze ciała, ale i umysły. Na zakończenie obozu odbyła się dyskoteka i grill.

Każdy z uczestników wracał z lekkim niedosytem…że to już jest koniec.

Ideą organizacji obozu, była chęć wynagrodzenia dzieciom wysiłku wkładanego w pracę nad sobą oraz bardzo duże poświęcanie swego wolnego czasu na zawody sportowe. To właśnie obóz ma być dla nich nagrodą i formą wypoczynku. Działanie profilaktyczne są bardzo ważne w dzisiejszych czasach. Należy wspierać dzieci chętne do uprawiania sportu i odciągać w ten sposób od innych zgubnych rzeczy.

Obóz okazał się strzałem w dziesiątkę.

Fundusze Europejskie

 • ugpiatnica@gminapiatnica.pl
 • 86 216 24 76
 • 86 218 24 56

  • Numer konta do wpłat:
  • Hexa Bank Spółdzielczy
   68 8762 0009 0000 1270 2000 0020