phonelink_ring tel. 86 216 24 76
Czynne: Pon. - Pt. 7.30 - 15.30
settings_brightness
Wielkość tekstu:
 • a
 • a
 • a
Jesteś tutaj: Strona główna » Wydarzenia
Wyszukuj

Smakoff Piątnica - Festiwal Smaków Regionalnych

Wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski zaprasza na wydarzenie plenerowe - konkurs kulinarny i występy artystyczne.

Smakoff Piątnica - Festiwal Smaków Regionalnych to wyjątkowe wydarzenie, którego celem jest promocja regionalnej kultury i tradycji poprzez smaki. Głównym założeniem naszego wydarzenia jest konkurs kulinarny. Wszystkie potrawy będą przygotowywane podczas festiwalu i to będzie główna atrakcja, która nada wydarzeniu charakter przyjaznej i otwartej relacji pomiędzy uczestnikami.

Gośćmi specjalnymi będą Jan Kuroń - niepodważalny autorytet kulinarny, autor książki “Sprytna kuchnia, czyli kulinarna ekonomia” oraz jego żona Aneta Kuroń - ekspert w dziedzinie cukiernictwa i potraw wegetariańskich.


Festiwal odbędzie się 7 września 2019 r. na fortach w Piątnicy Poduchownej (Fort II). Forty te są fragmentem XIX-wiecznych umocnień twierdzy Łomża. Odegrały również bardzo ważną rolę w Bitwie Warszawskiej. Dlatego mówi się, że nie byłoby Cudu nad Wisłą, bez Cudu nad Narwią. Jednak my, jako organizatorzy zadbamy o to, aby ten historyczny teren stał się największym kulinarnym miejscem w regionie.

 

Podczas festiwalu przygotowana będzie strefa wystawców, w której prezentowane będą lokalne produkty. Targi będą nie tylko atrakcją wydarzenia, ale również możliwością poznania i zakupienia regionalnych wyrobów.


Po wspólnym gotowaniu i rozstrzygnięciu konkursu kolejnym elementem wydarzenia będą występy lokalnych artystów: Tom Forester & Mateusz Kurkowski, Aleksandra Śledziewska & Dawid Litwiński, Formacja Wiszu, Instaboy oraz Zespół Majkel.

Podczas festiwalu przygotowana zostanie strefa bezpłatnych atrakcji - dmuchańce i animatorzy. Atrakcja będą również prawdziwe wozy strażackie jednostek OSP Gminy Piątnica. Podczas gdy dzieci będą bestrosko się bawić, na rodziców czeka streafa chillout, w której będą czekały wygodne leżaki. 

 

Zgłoś się do konkursu!

 

Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach tj. konkurs na babkę ziemniaczaną, na kartacze oraz przygotowanie deseru mlecznego, dla uczestników indywidualnych oraz jedna kategoria (babka ziemniaczana, kartacze, deser mleczny) dla grup zorganizowanych składająca się z przygotowania wszystkich wymienionych potraw.

Potrawy będą przygotowane przez uczestników na miejscu i oceniane będą przez Jana i Anetę Kuroń.

W przypadku dużej liczby zgłoszeń Organizator zastrzega sobie możliwość ograniczenia liczby uczestników konkursu z powodów organizacyjnych. O udziale w konkursie decydować będzie kolejność zgłoszeń. Lista osób biorących udział w konkursie będzie udostępniona na stronie Gminy Piątnica do dnia 03.09.2019 roku oraz w siedzibie Gminy.

Regulamin oraz karta zgłoszenia w załączeniu do pobrania.

 

 


Zapraszamy do współtworzenia z nami tego wydarzenia - chętnych wystawców i firmy zapraszamy do kontaktu z Urzędem Gminy Piątnica, z działem promocji: promocja@gminapiatnica.pl

Załączniki do pobrania:

Fundusze Europejskie

 • ugpiatnica@gminapiatnica.pl
 • 86 216 24 76
 • 86 218 24 56

  • Numer konta do wpłat:
  • Hexa Bank Spółdzielczy
   68 8762 0009 0000 1270 2000 0020