phonelink_ring tel. 86 216 24 76
Czynne: Pon. - Pt. 7.30 - 15.30
settings_brightness
Wielkość tekstu:
 • a
 • a
 • a
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności
Wyszukuj

Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Piątnicy został zaproszony do udziału w bezpłatnych zajęciach organizowanych przez Akademie bezpieczeństwa PZU. Była to wyjątkowa propozycja i wyróżnienie, ponieważ akademia w IV edycji zaprosiła do udziału tylko 15 szkół z całej Polski.
Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU to ogólnopolska akcja mająca na celu prowadzenie zajęć z zakresu bezpieczeństwa dla uczniów szkół podstawowych. Prowadzący kompleksowo edukują dzieci i młodzież w zakresie bezpieczeństwa w formie atrakcyjnych zabaw, przedstawień i zadań praktycznych. 

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Piątnicy uczniowie wzięli udział w zajęciach poświęconych prawidłowemu uczestnictwu w ruchu drogowym, odpowiedniemu reagowaniu w sytuacjach zagrożenia oraz umiejętności niesienia pomocy przedmedycznej.

➡️ Mobilne miasteczko ruchu drogowego wzbudziło wśród uczniów ogromne zainteresowanie, łączyło naukę i zabawę, a jednocześnie podnosiło wśród młodych rowerzystów poczucie bezpieczeństwa, jak również poszanowanie przepisów, a także odczytu znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej. Uczniowie mieli okazję skorzystać z segwayngu, który okazał się hitem w młodzieżowym spojrzeniu korzystania z ruchu drogowego 👍.
➡️ Strefa aktywności gier i zabaw zapraszała uczniów do twórczego działania. Zachęcała ciekawymi materiałami edukacyjnymi z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bezpieczeństwa. Pobudzała do kreatywnego myślenia.
➡️ Strefa pierwszej pomocy oferowała uczniom zapoznanie się ze sposobami radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Przeprowadzony przez ratownika medycznego pokaz resuscytacji krążeniowo oddechowej wzbudził w naszych uczniach ciekawość i chęć pomocy innym.
➡️ Strefa zajęć interaktywnych dysponowała materiałami edukacyjnymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy, w której przedstawione zostały pożądane zachowania w przypadku ataku padaczki, zakrztuszenia, rany z ciałem obcym i wielu innych sytuacji zagrażających życiu.
➡️ W strefie teatru uczniowie mieli okazję zetknąć się ze stawianiem granic, łamaniem reguł, asertywnością, mocnymi przeżyciami oraz bezpieczeństwem w domu i na ulicy. Uczniowie wspólnie z bohaterami opowieści starali się znaleźć odpowiedzi na codzienne życiowe problemy.
➡️ Strefa bezpiecznego dorastania obejmowała szczególne kwestę związaną z zagadnieniem „hejtu” w Internecie. Dotyczyła również mediów społecznościowych  i ich roli w życiu młodych ludzi, która są niezmiernie istotne oraz kluczowe w okresie adolescencji. To właśnie w świecie wirtualnym dzieci oraz nastolatki mogą spodka się z wieloma zagrożeniami. Umiejętność przeciwdziałania, a także radzenia sobie z „hejtem” jest jednym z najważniejszych aspektów bezpiecznego dorastania.

 

Fundusze Europejskie

 • ugpiatnica@gminapiatnica.pl
 • 86 216 24 76
 • 86 218 24 56

  • Numer konta do wpłat:
  • Hexa Bank Spółdzielczy
   68 8762 0009 0000 1270 2000 0020