phonelink_ring tel. 86 216 24 76
Czynne: Pon. - Pt. 7.30 - 15.30
settings_brightness
Wielkość tekstu:
 • a
 • a
 • a
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności
Wyszukuj

Weź udział w konkursie kulinarnym "Zasmakuj w Łomży"

Zapraszamy do udziału w konkursie kulinarnym „Zasmakuj w Łomży”. Polega on na przesłaniu przepisu na tradycyjną potrawę regionalną z Łomży i okolic oraz Kurpi, której wytwarzanie jest praktykowane od pokoleń i trwa również w dzisiejszych czasach. Do wygrania w konkursie są trzy nagrody pieniężne, a jego rozstrzygnięcie planowane jest w październiku br. Partnerami Konkursu są: Burmistrz Nowogrodu, Wójt Gminy Łomża, Wójt Gminy Piątnica, Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Podlaski Szlak Kulinarny, Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży oraz Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie.

Warunkiem wzięcia udziału w Konkursie jest przesłanie karty zgłoszeniowej wraz z przepisem kulinarnym, do dnia 30 września 2020 r. na adres: Urząd Miejski w Łomży, Stary Rynek 14, 18-400 Łomża w kopercie z dopiskiem: KONKURS KULINARNY „ZASMAKUJ W ŁOMŻY” (w przypadku przesyłki listowej decyduje data stempla pocztowego).

Przesłany przepis kulinarny powinien spełniać następujące warunki:
- być tradycyjny/regionalny (Łomża, Kurpie, okolice Łomży), a tradycja ta powinna być poświadczona, np. zdjęciem przepisu z zeszytu babci, dołączoną do przepisu opowieścią/historią związaną z powstaniem/przekazaniem tego przepisu, opisem czasu, kiedy jedzono potrawę z tego przepisu (np. święta, post, na co dzień itd.),
- powinien być dziedziczony, ale praktykowany również dziś, tj. przekazywany w rodzinie od pokoleń (3 pokolenia),
- jeśli możliwe jest udokumentowanie przepisu fragmentem dawnej literatury kulinarnej, przepis taki zdobędzie dodatkowe punkty podczas oceny,
- powinien zawierać informację, z jakiego regionu jest opisywana w nim potrawa, jaka jest geneza przepisu,
- do przepisu można dołączyć zdjęcie własnoręcznie przygotowanej potrawy według przesłanego na konkurs przepisu,
- powinien być opatrzony tytułem, charakterystyczną/zwyczajową/unikalną nazwą.

Przesłane przepisy zostaną poddane ocenie jury (I etap) i wybrane do kolejnego etapu (II etap), podczas którego Uczestnicy będą prezentowali przygotowane przez siebie potrawy. Każdy z uczestników zakwalifikowanych do II etapu zostanie powiadomiony telefonicznie o terminie i miejscu rozstrzygnięcia II etapu. Komisja Konkursowa przyzna nagrody za I miejsce (2000 zł), II miejsce (1000 zł) i III miejsce (500 zł). Po zakończeniu Konkursu i wyłonieniu laureatów wyniki Konkursu zostaną ogłoszone na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miejskiego www.lomza.pl.

Szczegóły dostępne są w regulaminie, który podobnie jak kartę zgłoszeniową i klauzulę informacyjną można pobrać poniżej.

Fundusze Europejskie

 • ugpiatnica@gminapiatnica.pl
 • 86 216 24 76
 • 86 218 24 56

  • Numer konta do wpłat:
  • Hexa Bank Spółdzielczy
   68 8762 0009 0000 1270 2000 0020